Tyler Technologies dezvăluie o nouă arhitectură de brand

PLANO, Texas–(BUSINESS WIRE)–Tyler Technologies, Inc. (NYSE: TYL) și-a anunțat astăzi noua arhitectură de brand, o inițiativă amplă a companiei care organizează și denumește mai bine produsele și soluțiile Tyler pentru a reprezenta verticalele și piețele pe care le deservește.

De la lansarea mărcii Tyler în 2009, Tyler a adăugat peste 50 de produse noi prin dezvoltare și achiziție internă. Pe măsură ce compania a crescut și a continuat să adauge aplicații, a devenit clar că abordarea actuală a mărcii produselor nu mai era scalabilă.

„Evoluția mărcii noastre este un următor pas necesar în creșterea Tyler pentru a ne asigura că continuăm să construim pe baza puternică conștientizare a mărcii și echitate de care ne-am bucurat în ultimul deceniu”, a declarat Samantha Crosby, director de marketing al Tyler. „Clienții și potențialii pot înțelege acum mai ușor ofertele lui Tyler, iar echipele noastre vor fi mai bine echipate pentru a explica portofoliul complet de soluții Tyler și beneficiile pe care le aduc fiecărei jurisdicții.”

În ultimele 18 luni, compania a colaborat cu o firmă externă de strategie de brand pentru a efectua interviuri aprofundate cu clienții, sondaje calitative și cantitative și cercetări competitive despre marca Tyler. Apoi, lucrând cu peste 200 de reprezentanți din întreaga organizație a lui Tyler, echipa a creat o structură de denumire comună, organizată și logică.

Noua arhitectură a mărcii folosește nume de produse funcționale și descriptive și a eliminat toate siglele individuale ale produselor. Soluțiile Tyler au fost organizate în cinci portofolii de soluții: Administrație Publică, Sănătate și Servicii Umane, Tribunale și Siguranță Publică, Școli și Tehnologie transformatoare.

„Noua arhitectură a mărcii Tyler reprezintă un pas istoric pozitiv în istoria companiei noastre”, a declarat Lynn Moore, președinte și director executiv al Tyler. „Această inițiativă a fost o întreprindere semnificativă pentru multe dintre echipele noastre, deoarece am vrut să ne asigurăm că structura va fi scalabilă pentru creșterea viitoare și va reprezenta cu adevărat domeniul de aplicare al soluțiilor noastre pentru sectorul public. Suntem încântați să dezvăluim portofoliile noastre de soluții și numele de produse actualizate cu clienții și potențialii.”

Pentru a citi mai multe despre arhitectura mărcii Tyler, vizitați site-ul nostru.

Despre Tyler Technologies, Inc.

Tyler Technologies (NYSE: TYL) oferă software integrat și servicii tehnologice sectorului public. Soluțiile end-to-end de la Tyler împuternicesc entitățile guvernamentale locale, de stat și federale să opereze mai eficient și să se conecteze mai transparent cu constituenții lor și între ele. Prin conectarea datelor și proceselor prin sisteme disparate, soluțiile lui Tyler transformă modul în care clienții obțin informații utile care rezolvă problemele din comunitățile lor. Tyler are peste 37.000 de instalații de succes în peste 12.000 de locații, cu clienți în toate cele 50 de state, Canada, Caraibe, Australia și alte locații internaționale. Tyler a fost recunoscut de nenumărate ori pentru creștere și inovare, inclusiv pe lista GovTech 100 de la Government Technology și lista Forbes cu „Cele mai inovatoare companii cu creștere”. Mai multe informații despre Tyler Technologies, o companie S&P 500 cu sediul în Plano, Texas, pot fi găsite la tylertech.com.

Leave a Comment