Consiliul de învățământ dornic să asculte contribuțiile comunității

Martie este aici și ne dă tuturor speranțe pentru o vreme mai caldă și un cer senin.

Un alt lucru interesant la orizont pentru noi în această primăvară este prima fază a procesului de implicare a comunității al consiliului de educație.

Un lucru care diferențiază Upper Arlington este angajamentul comunității noastre față de educație și sprijinul acestora. Știm că suntem cel mai bun ca district atunci când lucrăm activ cu comunitatea noastră pentru a planifica nevoile studenților noștri.

Prin acest proces, consiliul de educație speră să audă de la cât mai mulți studenți, familii, membri ai comunității și membri ai personalului, pe măsură ce ascultăm, învățăm și conducem pentru a ajuta Upper Arlington Schools să fie cât mai bine posibil.

Președintele Consiliului de Administrație, Lori Trent, a spus despre acest proces: „Lumea se schimbă atât de repede. Este foarte important să ne adaptăm și să ne adaptăm pentru a răspunde nevoilor studenților noștri de astăzi. Suntem incredibil de norocoși să avem atât de mulți membri ai comunității interesați și investiți în școlile noastre. Cu toate aceste voci, scopul nostru este să adunăm contribuții și idei pentru a ne împinge înainte ca district – pentru a beneficia studenții noștri de astăzi și în viitor.”

Toate gospodăriile din Upper Arlington primesc o scrisoare prin poștă de la consiliul de învățământ ca o invitație de a face parte din acest proces. Vor exista mai multe oportunități și moduri pentru a oferi feedback și puteți găsi date și mai multe detalii despre aceste oportunități pe site-ul nostru web la uaschools.org/ListenLearnLead.aspx.

„Vedem acest proces ca un prim pas pentru noi ca comunitate”, a spus Trent. „Consiliul educațional dorește să adune cât mai mult feedback posibil, prin cât mai multe metode posibil, în următoarele luni, cu speranța de a încuraja implicarea continuă a comunității în continuare.”

Actualizare bunăstare

Cadrele academice sunt afacerea noastră principală, dar știm și că studenții care nu sunt bine nu pot învăța. De aceea, bunăstarea studenților și a personalului este una dintre domeniile prioritare identificate în planul strategic al districtului nostru.

Școlile Upper Arlington sunt echipate în mod unic pentru a răspunde nevoilor elevilor noștri datorită unei rețele de servicii de sănătate mintală și fizică cu normă întreagă din școlile noastre.

Suntem încântați să extindem această rețea prin parteneriatul cu Serviciile de sănătate comportamentală a Centrului medical Wexner de la Ohio State University și Office of Student Life pentru a oferi acces la serviciile de sănătate comportamentală din școală studenților și familiilor noastre.

Prin acest parteneriat, studenții și familiile vor avea acces la doi psihoterapeuți la fața locului care vor oferi atât servicii în persoană, cât și virtuale, precum și acces prioritar pentru serviciile clinice. Acești experți vor lucra, de asemenea, mână în mână cu consilierii noștri școlari, personalul asociat și profesioniștii din domeniul sănătății mintale prin parteneriatul nostru cu Syntero pentru a asigura o continuitate generală a serviciilor pentru studenții noștri.

Prin extinderea setului nostru de instrumente și parteneriatul cu experții din statul Ohio, vom fi mai capabili să răspundem nevoilor unice ale studenților noștri pentru a ne asigura că îi sprijinim la fiecare pas al călătoriei lor academice aici, în Upper Arlington.

Paul Imhoff este superintendent al școlilor Upper Arlington. Urmărește-l pe Twitter @imhoffpaul. Biroul său oferă această rubrică pentru Săptămâna aceasta Upper Arlington News.

Leave a Comment