OnPoint Community Credit Union deschide nominalizările pentru Premiul pentru excelență în educație

PORTLAND, Ore. (KTVZ) — OnPoint Community Credit Union a anunțat marți că perioada de nominalizare este acum deschisă pentru Premiul OnPoint 2022 pentru excelență în educație.

Cele 13al Sărbătoarea anuală va acorda până la 150.000 de dolari educatorilor și școlilor locale, inclusiv plata ipotecii sau a chiriei a trei educatori câștigători de marele premiu, premii în bani de 5.000 de dolari pentru trei pe locul doi și contribuții la școlile celor șase finaliste.

Pe lângă recunoașterea educatorilor remarcabili, Premiul OnPoint include Premiul Community Builder, care acordă patru școli 2.000 USD pentru proiecte școlare inovatoare, iar o a cincea școală, selectată prin voturile comunității, va primi 5.000 USD.

„Acum, mai mult ca niciodată, recunoaștem rolul vital pe care îl joacă educația de calitate în comunitatea noastră”, a spus Președintele și Directorul Executiv al OnPoint, Rob Stuart. „Sărbătorim în fiecare zi educatorii excepționali, iar Premiul OnPoint ne oferă o oportunitate specială de a-i ridica pe cei care inspiră creativitate, entuziasm și curiozitate în sala de clasă și să aibă un impact real asupra elevilor, părinților, colegilor și comunității în general.”

Oricine poate nominaliza un educator remarcabil sau poate aplica astăzi pentru un Community Builder Award, vizitând www.onpointprize.com. Perioada de nominalizare se închide la 17:30 PST marți, 12 aprilie 2022. OnPoint va anunța finaliștii Educatorului Anului și câștigătorii Community Builder pe 10 mai.

Premiile din acest an includ:

  • Educatorii anului
    • Educatorii anului: Trei educatori, unul care reprezintă clasele K-5, 6-8 și 9-12, vor avea fiecare ipoteca sau chiria plătită pentru un an întreg și vor primi o donație de 2.500 USD către școala lor pentru resurse și rechizite.
    • Pe locul al doilea: Trei educatori, unul din clasele K-5, 6-8 și 9-12, vor primi fiecare un premiu în numerar de 5.000 USD și un suplimentar de 1.500 USD pentru școlile lor pentru resurse și rechizite.
  • Premii pentru constructori de comunitate
    • O școală, selectată prin voturile comunității, va primi 5.000 USD pentru un proiect care a avut un impact pozitiv asupra școlii sau comunității.
    • Patru școli suplimentare vor primi 2.000 USD pentru proiecte speciale.

Câștigători de premii 2021

Din 2010, Premiul OnPoint pentru Excelență în Educație a acordat premii de peste 562.000 USD și a sprijinit peste 296 de educatori și școli locale. Anul trecut, OnPoint a acordat șase profesori și 11 școli cu mai mult de 92.000 USD în premii în bani, ca parte a premiilor OnPoint Prize for Excellence 2021. Vedeți mai jos pentru detalii despre câștigătorii Premiului pentru Educatorii Anului și pentru Constructorul Comunității de anul trecut.

Educatorii anului

Lionel Clegg, la 1Sf profesor la Woodlawn Elementary din Portland School District, Travis Rooke-Ley, an 8al Profesor de matematică de la Whitford Middle School din districtul școlar Beaverton și Addie Lyden, director de activități la Beaverton High School, au fost desemnați Educatorii anului 2021 de OnPoint.

Lionel Clegg, educatorul anului K-5, a urmat în copilărie Woodlawn Elementary și a predat la nivel primar timp de 24 de ani. Clegg a îndeplinit diverse roluri în cadrul școlii, inclusiv liderul Boys of Distinction, un program de mentorat pe care l-a creat pentru băieții din clasele 3-5 și ca tutore după școală pentru programul SUN School. El pledează pentru diversitate, echitate și incluziune în clasă, școală și comunitate și a creat un mediu de învățare receptiv din punct de vedere cultural, care îi permite să mențină relații puternice cu elevii săi.

„Predatul nu este treaba mea. Este scopul meu. Sunt recunoscător pentru oportunitatea de a ajuta la modelarea și schimbarea vieții acestor copii, pentru a le ajuta să devină adulți puternici”, a spus Clegg. „Câștigând acest premiu a validat munca importantă pe care o facem. Nu facem asta pentru bani; o facem pentru că ne pasă cu adevărat de copii. Este uimitor să știm că OnPoint ne sprijină și ne recunoaște rolul în comunitate.”

Travis Rooke-Ley, Educatorul Anului 6-8 pentru 2021, se străduiește, de asemenea, să creeze un sentiment puternic și primitor de comunitate în sala de clasă. Am creat un program de tutore de la egal la egal cu Structured Routine Classroom, care oferă un spațiu pentru studenții neurotipici pentru a lucra cu alții care suferă de autism, dizabilități intelectuale și tulburări de comunicare. Rooke-Ley onorează experiențele de viață variate ale comunității sale diverse de studenți și adesea predă concepte de matematică în contextul aplicațiilor din lumea reală, cum ar fi locuințe, dobânzi, împrumuturi și școlarizare, pentru a oferi studenților o mai bună înțelegere a importanței și relevanței. dintre aceste subiecte.

Addie Lyden, educatorul anului 9-12 pentru 2021, este educator de mai bine de 20 de ani. După ce a studiat rasismul sistemic și decalajele de performanță, Lyden și-a pus misiunea de a distruge barierele școlii pentru elevii de culoare, femeile și elevii LGBTQIA+ în lecțiile sale. Ea se străduiește să asculte și să învețe de la studenții săi, acordând prioritate bunăstării lor mentale și fizice și oferă sprijin studenților care îndură provocări precum lipsa adăpostului, abuzul, imigrația, problemele legale, sinuciderea și problemele de sănătate mintală. Ea a lucrat cu alte licee pentru a determina zonele de îmbunătățire în dezvoltarea personalului în ceea ce privește rasismul și discriminarea și i s-a cerut să servească drept consilier al clubului Black Student Union ca rezultat al muncii ei.

Premii pentru constructori de comunitate

În 2021, OnPoint a acordat școlilor cinci premii Community Builder pentru proiecte inovatoare care inspiră elevii, promovează comunitatea, demonstrează angajamentul față de diversitate, echitate și incluziune și ajung la un segment larg al comunității școlare.

Marele premiu de 5.000 de dolari, selectat prin voturile comunității, a fost la Holy Family Catholic School din Southeast Portland. Premiul ajută la finanțarea angajamentului vorbitorilor, a materialelor clubului de carte, a materialelor de artă și a ingredientelor pentru cursurile de gătit, ca parte a proiectului de diversitate, echitate și incluziune al școlii, care urmărește să promoveze un mediu de învățare sigur și un sentiment de comunitate.

„OnPoint a oferit școlii noastre un dar puternic”, a spus Joseph Galați, directorul Școlii Catolice Holy Family. „A fi beneficiarul Premiului Community Builder ne-a dat impulsul pentru a începe cu adevărat să examinăm și să celebrăm diversitatea și conștientizarea noastră culturală. În mod colectiv, școala noastră a crescut atât de mult din acest premiu și a oferit resurse pentru a ne atinge obiectivul din primul an, astfel încât să putem continua să ne propulsăm în anii următori. Încurajez alte grupuri școlare din regiunea noastră să aplice pentru premiu, deoarece a afectat foarte mult comunitatea noastră. Mulțumesc, OnPoint!”

Patru școli din Oregon au primit premiul de 2.000 de dolari: Programul de disciplină conștientă al elementului Awbrey Park, Cheldelin Middle School Fire and Food Courtyard, Lyle Elementary Recess for All și StoryWalk al elementului Vern Patrick.

Despre procesul de nominalizare

Informații despre Premiul OnPoint pentru excelență în educație și despre cum să depuneți o nominalizare sunt acum disponibile la www.onpointprize.com. Oricine poate nominaliza un educator, iar educatorii se pot nominaliza și ei înșiși. Solicitanții trebuie să fie profesor, consilier sau bibliotecar cu normă întreagă sau cu locuri de muncă partajate pentru clasele K-12 într-o școală publică, privată sau autorizată, situată în orice județ pe care OnPoint deservește. OnPoint acceptă, de asemenea, cereri pentru Premiile Community Builders în aceleași județe. Pentru informații despre campanie, calificări suplimentare și regulile concursului, vă rugăm să vizitați www.onpointprize.com.

DESPRE UNION DE CREDIT COMUNITARIA ONPOINT

OnPoint Community Credit Union este cea mai mare uniune de credit din Oregon, care deservește peste 465.000 de membri și cu active de 9,0 miliarde USD. Fondată în 1932, calitatea de membru al OnPoint Community Credit Union este disponibilă pentru oricine locuiește sau lucrează într-unul dintre cele 28 de comitate din Oregon (Benton, Clackamas, Clatsop, Columbia, Coos, Crook, Curry, Deschutes, Douglas, Gilliam, Hood River, Jackson, Jefferson , Josephine, Klamath, Lane, Lincoln, Linn, Marion, Morrow, Multnomah, Polk, Sherman, Tillamook, Wasco, Washington, Wheeler și Yamhill) și două comitate din Washington (Skamania și Clark) și membrii familiei lor apropiate. Mai multe informații sunt disponibile la www.onpointcu.com sau 503-228-7077 sau 800-527-3932.

Leave a Comment