Dell Technologies: Ușoară călătoria dvs. de proiectare a soluției

Dacă sunteți un client care începe călătoria dvs. pentru a vă aduce produsul sau serviciul pe piață, poate fi o perspectivă interesantă, dar descurajantă. Nu transpira lucrurile mari sau mici.

Soluții OEM Dell Technologies poate face călătoria mai scurtă și sarcina mai ușoară. Accentul nostru este pe ceea ce numim Design. Aceasta include toate componentele, capabilitățile, managementul ciclului de viață și serviciile pe care le aducem împreună pentru a vă ajuta să vă creați produsul sau serviciul.


Faceți-vă IP-ul în evidență

Mai simplu spus, misiunea noastră este să vă ajutăm să vă transformați ideea într-o soluție pregătită pentru piață. Dar suntem mult mai mult decât să facem lucrurile să funcționeze. Începe cu IP-ul dvs. – accentul nostru este să vă asigurăm că soluția dvs. este diferențiată, capabilă să răspundă cerințelor viitoare și, important, puteți ajunge pe piață cu tot ce aveți nevoie pentru a avea succes.

Scopul nostru este să proiectăm o soluție care să facă IP-ul dumneavoastră să iasă în evidență față de concurență, totul funcționând împreună frumos în armonie. Vă suntem alături de-a lungul întregii călătorii, de la proiectare, planificarea ciclului de viață și personalizare până la servicii de rezidență de inginerie la fața locului și asistență, dacă este necesar.


Planifică acum și pentru viitor

În timpul etapei de consultanță și planificare, vom petrece timp înțelegând nevoile dvs. pentru a crea un design care să funcționeze atât astăzi, cât și în viitor. Veți primi sfaturi de la echipa noastră de inginerie pre-vânzare, care sunt experți în capabilități tehnologice. CTO și arhitecții noștri vor discuta despre tendințe și despre ce are nevoie soluția dumneavoastră pentru a putea livra, de exemplu, în trei până la cinci ani.

La centrele noastre globale de soluții pentru clienți, puteți utiliza aceste modele pentru sesiuni de tablă albă și lucrări de dovadă a conceptului. Serviciile de consultanță vă pot ajuta să determinați cum să proiectați și să implementați cel mai bine soluțiile la periferie.


Accelerează-ți prezența globală

Dacă este necesar, vă putem ajuta la implementarea designului dumneavoastră la nivel regional sau global prin serviciile noastre Pro-Deploy. Odată implementat, vă vom sprijini proiectarea prin Coada noastră de asistență OEM dedicată. Veți avea acces la lanțul nostru global de aprovizionare securizat pentru a produce și livra soluția dvs. pe piață, când și unde este necesar.

Datorită rețelei noastre globale de experți din industrie, facilități și canale de distribuție, vă putem ajuta la accelerarea prezenței dumneavoastră la nivel global. Și mai sunt. Avem o rețea de distribuție și parteneri cu acoperire globală și asistență pentru clienți personalizată OEM. Pe scurt, toate elementele sunt disponibile pentru a vă permite nu numai să selectați soluția potrivită, ci și să vă extindeți rapid afacerea pentru a satisface cererea clienților.


Ajustați soluția dvs

Vă vom sfătui cu privire la soluții inteligente, conectate, care vă vor permite IP-ului și produselor dvs. să ofere informații despre afaceri. Vom discuta marginea, accelerarea, re-arhitectarea pentru cloud nativ și containere, utilizarea AI sau nevoia de a înțelege arhitecturile centrate pe memorie sau convergente, dacă este cazul. Împreună, ne vom gândi la toate aceste medii și posibilități diferite. Vă vom ajuta să găsiți cele mai bune modalități de arhitectură și de a vă dimensiona corect soluția. Designul trebuie să fie simplu, intuitiv și ușor de identificat pentru clienții dvs. că este cel potrivit pentru ei.


Produse stabile, cu durată prelungită

În multe cazuri, veți descoperi că soluțiile unice OEM de la Dell au ajuns frumos în atenție. Pe baza cererii clienților, acestea sunt oferte de produse adaptate OEM, gata de utilizare. Pe lângă ciclurile de viață lungi cu până la 18 luni de timp de tranziție extins la produsele de generație următoare, acestea oferă componente cheie blocate și stabilitate.

Aceste soluții sunt concepute special pentru tine. Știm că ciclurile tale de dezvoltare nu se aliniază întotdeauna cu ale noastre. Ne-ați spus că pierderea tehnologiei poate însemna revalidarea și recertificarea soluției dvs., ceea ce costă timp și bani. Și dacă urmează o schimbare, înțelegem că trebuie să știți bine dinainte. Ne străduim întotdeauna să dăm un preaviz de cel puțin șase luni. Soluțiile noastre stabile Dell OEM Unique abordează toate aceste nevoi prin intermediul platformelor noastre OEM XL și XE.


Certificari din industrie si durabilitate

Recunoscând că atât de mult calcul se întâmplă astăzi la margine, oferim un portofoliu complet de produse care oferă durabilitate de calitate industrială și certificări cheie din industrie pentru anumite oferte imediate, inclusiv maritime, telecomunicații și apărare.

Nu este nevoie să vă faceți griji pentru ventilație, colțuri strânse sau medii provocatoare. Indiferent dacă soluția dumneavoastră este destinată sălii motoarelor unei nave, integrată într-un aparat RMN dintr-un spital, încorporată într-o incintă mică la baza unui turn de telecomunicații sau în spatele unui jeep într-un deșert prăfuit, avem ai acoperit.


Când personalizat nu este suficient, alege personalizat

Știm că inovația ta este ceea ce te diferențiază de concurenții tăi. Când nu este posibil să vă livrați IP-ul printr-o opțiune disponibilă, vom proiecta o soluție personalizată, utilizând produse standard, disponibile la nivel global, de nivelul unu, bazate pe tehnologia Intel. Capacitățile personalizate variază de la îndeplinirea cerințelor de potrivire și funcționare până la adăugarea de carduri și componente non-standard, împreună cu suporturi personalizate, cabluri, panouri de fundal, elemente de ridicare, radiatoare și modificări ale tablei exterioare ale șasiului și multe altele.

Ne vom asigura că totul funcționează optim și este testat în mediul relevant. Suntem echipați pentru a efectua validarea mărfurilor, validarea termică, integritatea sistemului, testele de șoc și vibrație, aprobări de reglementare și diagnosticare din fabrică pentru a ne asigura că totul funcționează eficient ca o soluție completă.


Personalizare pentru a se încheia cu marca dvs

De asemenea, puteți opta pentru opțiuni de branding pentru ca soluția să fie unică a voastră. De exemplu, puteți marca rame fizice și șasiu, adăugați insigne texturate finisate și unice, personalizați ecranul și setările BIOS, adăugați setări ale consolei de gestionare la distanță iDRAC și branding plus setări de management termic.

Puteți chiar să vă creați propriile modele prin Dell YourID. Și vă puteți livra și susține soluția cu ușurință chiar din fabrică, cu servicii de inginerie din fabrică, inclusiv imagini, gravare cu laser, cutie de carton personalizată, etichetă de cutie, etichetă de bunuri, raportare și integrare în rafturi și depozitare, dacă este necesar.


Performanță în medii accidentate

Și dacă cerințele dvs. se extind dincolo de potrivire, funcție sau branding și trebuie să lucrați dincolo de mediile IT tradiționale, în care produsele standard pur și simplu nu vor funcționa, noi vă sprijinim. Putem dezvolta soluții robuste, robuste, care funcționează în medii de nișă sau accidentate, caracterizate prin intervale extreme de temperatură, șocuri sau vibrații (nave, camioane etc.). Suntem echipați pentru a efectua teste riguroase, certificare de reglementare și certificare din industrie pentru unele dintre cele mai dure medii.


Un parteneriat de inginerieindiferent de situatie

Și vestea bună este că, indiferent dacă personalizați cu Dell sau vă proiectați propria soluție cu hardware-ul nostru, vă veți bucura de acces la echipa noastră de ingineri cu experiență la fiecare pas al călătoriei dumneavoastră OEM Dell, de la proiectarea inițială a tehnologiei, managementul ciclului de viață și asistență. prin dezvoltare în colaborare cu inginerii noștri mecanici, electrici/de sistem, de software și de reglementare.

Dacă este necesar, puteți accesa serviciile de inginerie de rezidență la fața locului după ce soluția dvs. a fost lansată. De asemenea, suntem conectați la echipe mai largi Dell Technologies, parteneri precum Intel și ecosistemul nostru larg de parteneri. Aceștia, împreună cu CTO-urile noștri, arhitecții de sistem și inginerii de aplicații ale produselor, vă vor oferi o expertiză profundă a produselor, pe care nu o veți găsi într-un ghid tehnic standard.

Permiteți-ne să vă ajutăm să scurtăm călătoria și să vă aducem inovația la viață.

.

Leave a Comment