Rezumat la liceu: Lyon, Lady Cyclones dau înapoi Science Hill | Sport

ELIZABETHTON – Cu Lina Lyon care a câștigat 20 de puncte, Elizabethton a doborât Science Hill cu 59-44 într-un meci de baschet pentru fete de liceu, sâmbătă, la Treadway Gym.

Renna Lane a realizat patru puncte de 3 puncte într-un efort de 15 puncte. Colega de echipă Lady Cyclone, Katie Lee, a adăugat 12 puncte.

Nae Marion a fost pe primul loc pentru Lady Hilltoppers, acumulând 12 puncte. Amaya Redd a cioplit opt.

Elizabethton a câștigat controlul devreme, depășind Science Hill cu 20-6 în perioada de deschidere. Lady Cyclones conducea cu 33-12 la pauză.

Tennessee High 65, Rye Cove, Virginia. 46

BRISTOL — Brooklyn Carter a lansat 17 puncte, Kendall Cross a adăugat 16, iar Tennessee High a câștigat cu ușurință finala sezonului regulat.

Cross a reprezentat, de asemenea, șase recuperări, șase furări și cinci pase decisive. Macie Strouth a avut 10 puncte, iar Mac Newport opt ​​pentru Lady Vikings, care a condus cu 39-22 la pauză și a încheiat jocul cu nouă puncte de 3 puncte.

Kaylee Lamb de la Rye Cove a convertit șase arbori într-o acțiune de 25 de puncte. Gracie Turner a adăugat nouă puncte.

Unaka 46, Jellico 11

JELLICO – Lyndie Ramsey a tras în 21 dintre cele 22 de puncte, cel mai mare joc al ei în prima repriză, pentru a conduce Lady Rangers la o victorie în fața Lady Devils.

Kiki Forney a adăugat opt ​​puncte în victoria Unaka. Lady Rangers nu au fost provocate, luând un avans de 34-3 la pauză și parcurgând ultimele două sferturi.

Academia Providence 72 Misiuni montane 68

Addie Wilhoit a pierdut 30 de puncte și a distribuit trei pase decisive pentru a conduce Lady Knights la victoria de vineri seara.

Taylor Price a avut 15 puncte și cinci recuperări, în timp ce Kinley Painter a avut o duzină de puncte, opt pase decisive și trei furări.

Hampton 60, Chuckey-Doak 45

HAMPTON — Taylor Berry, cu 13 puncte, a condus patru Lady Bulldogs în două cifre în victoria împotriva Lady Knights.

Madi McClain a terminat cu o duzină de puncte, urmată de Piper Helle cu 11 și Macy Henry cu 10.

BĂIEȚI

Hampton 76, Chuckey-Doak 60

HAMPTON – Servind ca omul principal pentru Bulldogs, Cadon Buckles și-a egalat cel mai mare nivel al carierei de 26 de puncte.

Buckles a fost 10 din 14 de pe teren și a acordat patru pase decisive. Michael Harrison a trecut pentru Hampton cu 15 puncte și șapte recuperări, în timp ce Conor Burleson și Logan Whitehead au înregistrat fiecare câte 10 puncte.

Contribuind cu șapte panouri la a 20-a victorie a Bulldogs, Morgan Lyons a avut și patru pase decisive. Hayden Campbell a blocat trei șuturi.

Cavalerii Negri au primit o performanță de 20 de puncte de la Cadin Tullock. Christopher Derry a urmat îndeaproape, înscriind 18.

Dobyns-Bennett 82, Gate City, Virginia. 30

GATE CITY, Va. — Carter Metz a acumulat 20 de puncte pentru indieni, care au tras 56,5% (35 din 62) într-o distracție.

Metz era la 9 din 13 de la podea. Malachi Hale și Jovavan Gillespie au făcut fiecare un depozit de 12 puncte, McKinley Tincher a marcat 10.

Blue Devils (10-46 FG) au fost în frunte cu cele 10 puncte ale lui Ryan Jessee.