Compania din spatele Dollywood plătește școlarizarea completă pentru angajați

Compania din spatele unora dintre cele mai mari experiențe de divertisment ale națiunii oferă un nou program angajaților săi care doresc studii superioare.


Ce trebuie sa stii

  • Compania din spatele unora dintre cele mai mari experiențe de divertisment ale națiunii oferă un nou program angajaților săi care doresc studii superioare
  • Herschend Enterprises va acoperi 100% din costurile de școlarizare, costuri de carte și taxe pentru oricare dintre cei 11.000 de angajați ai săi care doresc să-și continue educația printr-un parteneriat cu Guild Education
  • Herschend este compania-mamă a peste două duzini de atracții, care includ The Harlem Globetrotters, Dollywood Parks & Resorts, Kentucky’s Newport Aquarium, Wild Adventures in Georgia și multe altele
  • Herschend Enterprises va finanța integral educația prin 30 dintre „furnizorii de învățare” ai Breslei, în primul rând în domeniile administrației afacerilor, leadership, culinar, finanțe, tehnologie și marketing

Herschend Enterprises a anunțat marți că va acoperi 100% din costurile de școlarizare, costurile de carte și taxele oricărui angajat – inclusiv angajații sezonieri, precum și lucrătorii cu normă parțială și cu normă întreagă – care aleg să își continue studiile.

Oferta acoperă cei 11.000 de angajați ai Herschend din cele peste două duzini de atracții ale sale, care includ The Harlem Globetrotters, Dollywood Parks & Resorts din Tennessee, Kentucky’s Newport Aquarium și Kentucky Kingdom, Wild Adventures în Georgia și multe altele.

Programul va fi lansat oficial pe 24 februarie.

„Fie că este vorba de a-și urmări un nou vis sau de a-și avansa cariera alături de noi, ne pasă de creșterea personală și profesională a angajaților noștri, deoarece credem că viitorul lor ar trebui să fie crescut cu dragoste, nu cu împrumuturi”, Andrew Wexler, CEO Herschend Enterprises, a scris într-o declarație. „Succesul membrilor echipei noastre este succesul nostru – și de aceea suntem încântați să punem acest beneficiu la dispoziția tuturor, indiferent de rolul lor în companie și fără povara datoriilor.”

Programul, numit GROW U., se va desfășura în parteneriat cu Guild Education, o platformă online care ajută lucrătorii să dobândească abilități și educație într-un număr de sectoare. Herschend Enterprises va finanța integral educația prin intermediul a 30 dintre „furnizorii de învățare” ai Breslei, în primul rând în domeniile de administrare a afacerilor, leadership, culinar, finanțe, tehnologie și marketing.

Compania va oferi, de asemenea, finanțare parțială de până la 5.250 USD pe an pentru alte 150 de programe în domenii precum ospitalitatea, inginerie, resurse umane și design de artă.

O serie de alte corporații importante au anunțat parteneriate similare cu startup-ul educațional din Denver în ultimii ani. Walmart, Taco Bell, Target și Chipotle se numără printre lanțurile de comerț cu amănuntul și restaurante care solicită servicii de dezvoltare a competențelor și educație de la Guild.

În august, Target a anunțat planuri de a cheltui 200 de milioane de dolari în următorii patru ani pentru a oferi angajaților săi programe gratuite de licență și de asociat, precum și certificate în specializări orientate spre afaceri la instituții selectate, cum ar fi Universitatea din Arizona și Universitatea din Denver. Manualele vor fi, de asemenea, gratuite pentru angajații Target

Programul Target, care a fost lansat în toamna anului trecut, va fi disponibil pentru peste 340.000 de studenți cu normă parțială și cu normă întreagă din SUA. Lucrătorii, inclusiv cei aflați în prima zi de muncă, pot urma cursurile la peste 40 de școli, colegii și universități. Ei pot alege dintre 250 de programe de afaceri precum informatică, operațiuni și management de afaceri.

„Un număr semnificativ de membri orar al echipei noastre își construiesc cariera la Target și știm că mulți ar dori să urmeze oportunități suplimentare de educație”, a declarat Melissa Kremer, director de resurse umane la Target, într-o declarație. „Nu dorim ca costul să fie o barieră pentru nimeni.”

Associated Press a contribuit la acest raport.

.

Leave a Comment