Mesaj de la Dean Garzione – februarie 2022

Dragi studenți, colegi și prieteni,

Aș dori să deschid acest buletin informativ cu un sincer „mulțumesc” întregii noastre comunități de la Colegiul de Științe, în timp ce am navigat la începutul semestrului de primăvară în timpul celei mai recente creșteri de Covid, legat de răspândirea variantei Omicron. Această creștere a dus la cele mai mari cazuri zilnice noi documentate până acum în comitatul Pima și Arizona, precum și cele mai mari rate de infecție înregistrate de la începuturile pandemiei. Am salutat studenții înapoi în campus și înapoi în sala de clasă, comunitatea noastră a intrat în acțiune pentru a sprijini implementarea strategiilor îmbunătățite de atenuare a Covid-19. Sunt atât de recunoscător și mândru de eforturile comunității noastre de a menține oamenii cât mai în siguranță posibil și de a oferi sprijinul de care au nevoie studenții noștri pentru a avea succes. Continuăm să dăm dovadă de adaptabilitate și reziliență, ceea ce demonstrează capacitatea noastră de a ieși din această pandemie la fel de puternic ca întotdeauna.

Sunt încântat să împărtășesc asta minerale este subiectul celei de-a 17-a serii anuale de prelegeri ale Colegiului de Științe. Intenționăm să găzduim și să transmitem în direct acest serial în cinci părți în Centennial Hall începând cu luna martie. Avem o gamă uriașă de prezentatori ai facultății care își vor împărtăși înțelegerea profundă pe o gamă fascinantă și diversă de subiecte, de la ceea ce mineralele ne spun despre istoria sistemului nostru solar și a planetei până la viitorul mineritului și al practicilor miniere durabile. Vizitează-ne pagina web a seriei de prelegeri pentru mai multe informatii.

Ziua dăruirii Universității începe pe 14 februarie și sper că veți face față provocării și veți ajuta să susțineți studenții, profesorii, personalul și programele care fac comunitatea noastră atât de vibrantă. Oamenii de știință sunt conduși de un scop comun de a îmbunătăți lumea prin cercetare și descoperire. Făcând un cadou în Ziua Dăruirii, te face partener în aceste eforturi! Cadourile pot fi făcute către Fondul de burse generale al Colegiului de Științe, Fondul pentru inovare și educație al decanului științei UA și/sau Fondul Rex Adams pentru Arhiva Tree-Ring. Vizitează-ne Pagina web Giving Day pentru mai multe informatii.

Sunt mândru de eforturile remarcabile pe care le depun studenții noștri pentru a ajuta la promovarea Colegiului de Științe. De luna aceasta Scientist Spotlight este pe Basil Ramadan, proaspăt absolvent în Neurosștiințe și Științe Cognitive, cu accent pe Ingineria Biomedicală. Pe lângă conducerea sa în mai multe cluburi și grupuri de studenți, Bassil face parte din Comitetul pentru diversitate, echitate și incluziune al colegiului și dezvoltă un nou program de sensibilizare STEM pentru educația rurală K-12, în colaborare cu mai multe unități din campus. Vă rog, alături de mine, să sărbătorim numeroasele realizări ale lui Bassil ca Wildcat!

Vă doresc tot ce este mai bun în acest semestru de primăvară!

Cu sinceritate,

Carmie Garzione
Decan, Facultatea de Științe

Leave a Comment