PCS-Mosaic Holdings îl numește pe Tom Middleton președinte, CEO pentru a conduce filialele MOSAIC Technologies Group și VATC

FULTON, Md.–(BUSINESS WIRE)–Firma lider de securitate națională PCS-Mosaic Holdings a anunțat astăzi numirea lui Tom Middleton în funcția de președinte și CEO. În acest rol, Middleton va conduce echipe operaționale din cele două unități de afaceri ale PCS-Mosaic, MOSAIC Technologies Group din Fulton, Maryland, și VTC din Tampa, Florida. Împreună, companiile furnizează clienților din comunitățile de informații și operațiuni speciale ale națiunii soluții critice de tehnologie, cibernetică, informații și pregătire.

„Tom este un lider de securitate națională dovedit și de încredere, care a susținut unele dintre cele mai dificile misiuni cu care se confruntă clienții din comunitatea de informații și sectorul apărării în ultimele trei decenii”, a declarat Pierre Chao, președintele PCS-Mosaic Holdings. „Lucrarea sa include roluri de management la General Dynamics, atât în ​​funcții de linie, cât și de personal, precum și în firme mijlocii, cum ar fi Mission Essential Group, unde a fost președinte al Intelligence Solutions. Tom aduce experiența echipei noastre în gestionarea operațiunilor la scară largă, dezvoltarea afacerii și o înțelegere profundă a clienților noștri valoroși. Are antecedentele, concentrarea și abilitățile stabilite pentru a duce PCS-Mozaic la următorul nivel.”

„PCS-Mosaic creează o nouă platformă incitantă pentru furnizarea unora dintre cele mai vitale servicii și soluții necesare astăzi comunităților de informații și operațiuni speciale și sunt încântat să am această oportunitate de a sprijini o astfel de activitate de misiune importantă”, a spus Middleton. „Echipele noastre Mosaic și VATC sunt incredibil de talentate și dedicate și aștept cu nerăbdare să colaborez cu ei pentru a aduce sisteme, soluții și servicii cuprinzătoare și sofisticate clienților noștri valoroși și să conducă următoarea etapă de creștere a organizației noastre.”

Middleton are o licență în arte în economie de la Universitatea din California, Los Angeles și un master în administrarea afacerilor de la Anderson School de la Universitatea din California, Los Angeles.

Despre PCS-Mosaic Holdings

PCS-Mosaic Holdings este o companie de securitate națională care se concentrează exclusiv pe clienți în comunitatea de informații, forțele de operațiuni speciale și componentele aferente clienților de apărare, însărcinate cu cerințele cibernetice, de informații, de operațiuni speciale și de pregătire pentru misiuni care nu pot eșua. Unitățile de afaceri ale PCS-Mosaic Holdings includ MOSAIC Technologies Group din Fulton, Maryland și VATC din Tampa, Florida.

Accesați www.mosaicsgroup.com și www.vatcllc.com pentru mai multe informații.

Leave a Comment