SCI://TECH Chevron Phillips Chemical Senior High Science Fair Ceremonia de premiere

Sâmbătă, 5 februarie, SCI://TECH Chevron Phillips Chemical Senior High Science Fair a avut loc la Lone Star College – Montgomery, pentru recunoașterea câștigătorilor de primul loc și marele premiu de la târgul de știință.

Education for Tomorrow Alliance SCI://TECH implică comunitatea de afaceri cu școli publice și private locale, oferind 13 competiții și evenimente de știință, tehnologie, inginerie și matematică, începând cu 21 ianuarie până pe 5 martie 2022. Se desfășoară ca un parteneriat al voluntarilor EfTA și local educatorilor, SCI://TECH Expo include unul dintre cele mai mari târguri regionale de știință din țară, ajungând la mii de studenți în fiecare an și calificând studenți pentru a concura la Târgul de Știință, Houston Science and Engineering, precum și în competiții de stat și internaționale.

Vezi fotografiile ceremoniei la Bună Pagina de Facebook Woodlands:

Comercial

SCI://TECH Chevron Phillips Chemical Senior High Science Fair
Elevii pe primul loc și marele premiu

Superior

Animal Science – Rotem Ris și Zaina Siddiqi
Comportamental/Social – Pranav Somani
Biochimie/Micro – Patrick McKenna
Chimie – Shivani Mundra și Madelyn Puza
Pământ și Mediu – Zoe Yu
Energie și transport – Sanjiv Anand
Eng: Aerospațial – Felipe Aceves și Mahi Patel
Esp: Biomedical – Catherine Li
Esp: Chimie și Materiale -Sohi Patel
Eng: Sisteme încorporate – Rohan Mehta, Roshan Mehta și Shreyas Vatts
Eng: Mediu – Connor Deng
Specific: mecanică – Gabriella Behne
Matematică – Sanuja Manage
Medicina si sanatate – Anikait Banerjee și Jessica Svetlitski
Fizica si Astronomie – Alexandru Flori
știința plantelor – Katie Yan
Robotică și mașini inteligente -Vali Khan
software de sistem – Yuto Yamada

Al nouălea

știința animalelor – Lily Woolf
Comportamental/Social – Nancy Dong și Sarah Kath
Biochimie/Micro – Shreyas Reddy
Chimie – Manage Sandul
pământ și mediu – Victoria Oh
Energie și Trans — Henry Aceves
Eng: Aerospațial – Rebeca Garza
Esp: Biomedical – Donovan Burke
Esp: Chimie și Materiale — Ethan Schipper
Eng: Sisteme încorporate -Rohit Pillutla
Eng: Mediu – Matei Yu
Specificatii: mecanica – Jessica Bird
Eng: Robotică și Mașini Inteligente – Umar Akhtar și Leighton Pinchback
Matematică – Gentry Mateo
Medicina si sanatate – Alyson Miller
Fizica si Astronomie – Jesse Miller
știința plantelor – James Gerhard
software de sistem – Grace Yuan, Ruihan Ma și Dawson Zhang

Câștigătorii Marelui Premiu

Clasa a noua

științele vieții – James Gerhard
Științe fizice – Henry Aceves
Inginerie – Jessica Bird

divizie senior

științele vieții – Rotem Ris și Zaina Siddiqi
Știință fizică – Sanuja Manage
Inginerie – Rohan Mehta, Roshan Mehta și Shreyas Vatts

Education for Tomorrow Alliance mulțumește Districtului Școlar Independent Conroe pentru parteneriatul cu EfTA și îmbrățișarea descoperirilor științifice și următorilor sponsori care contribuie la realizarea SCI://TECH Expo: Huntsman, Amegy Bank, Chevron Phillips Chemical Co., Conroe Independent School District, Consolidated Communications, Entergy, HEB Tournament of Champions, IRONMAN Foundation, The John Cooper School, Lone Star College – Montgomery, The Lone Star Convention Center, MilliporeSigma, Ovintiv, PBK, Planet Ford, Peirce Capital Management, LLC, Repsol , GJ Snyder, Wellborne Integrity Solutions, The Young Learners și Wright’s Printing.

află mai multe despre Education for Tomorrow Alliance și SCI://TECH la https://www.efta-us.org/scitech.html

Fântână: Alianța Educație pentru Mâine

Comercial

Comercial


Leave a Comment